ASA WWII Air War

 
 
Vhodná volba pro všechny ty, kteří se zajímají o warbirdy v ostrých soubojích v období 2. světové válce. Dokument je kompletně v angličtině a zaměřuje se výhradně na nasazení amerických vzdušných sil.
Cena 790 Kč bez DPH
955,90 Kč    
Kód produktu 724
Kategorie Videa
 

Výběr doposud nepublikovaného materiálu z národního archivu U.S. odhaluje beze zbytku působení amerických vzdušných sil v období 2. světové války. Dokument tak přináší záběry i informace, které nikdy předtím nebyly publikovány. Jakou roli sehrály americké stíhačky a bombardéry za 2. světové války? Jaký potenciál představovaly ozbrojené síly U.S. v různorodých vzdušných konfliktech? Specialisté na armádu a vojenství vybrali to nejlepší, co doposud zůstávalo „utajeno" v národním archivu. Taktika a strategie, typy letounů, nasazení různorodé techniky na různých bojištích nám zprostředkovává kompletní náhled na roli U.S. z hlediska vzdušných sil 2. světové války. Celkem 6 témat odpovídá na všechny otázky v dokonale přehledné formě, neboť každý DVD-ROM přináší odlišné téma, které specialisté považují za nejdůležitější.

VOLUME I:

The Rear Gunner (1943, 26 minut) Letecká střelba, technika střelby sehrála velmi důležitou roli a pro tuto příležitost vláda trvala na dodržení programu nácviku střelby u všech branců. Součástí videozáznamu je také přímý vstup hlavních akterů (Lt. R. Reagan, B. Meredith) a záznam podpisu FDR (Franklin Delano, Roosevelt) zákona o povolání k službě (branná povinnost).

The Memphis Belle (1944, 43 minut) Efektivní dokument Williama Wylerse o osudu „memphiské krásky" letounu B-17 Memphis Belle včetně poslední velmi nebezpečné mise nad Německem.

VOLUME II:

Bomber (1941, 20 minut) Carl Sandburg vypráví krátký dokument zaznamenávající výrobu a konstrukci jednoho vzáceného vojenského letounu.

Thunderbolt (1945, 43 minut) Několik významných osobností (William Wyler, John Sturgess, James Stewart, Lloyd Bridges) přinášejí ucelený materiál týkající se nasazení P-47 nad Itálií.

VOLUME III:

Combat America (1945, 62 minut) Clark Gable vypráví dramatické události týkající se nasazení 31. bombardovací skvadrony.

VOLUME IV:

Expansion to Air Power (1944, 43 minut) Dokument objasňující vznik a formování USAAF včetně velení.

Army Air Forces Pacific (1944, 18 minut) Dokument zaměřující se na nasazení AAF nad severním Pacifikem včetně podrobného rozboru misí Okinawa,  Iwo Jima.


VOLUME V:

Air War in Europe  (1943,  14 minut) Dokument objasňující roli nasazení vzdušných sil U.S. nad Evropou - včetně příprav Thunderboltů na FW a Messerschmitty.

AAF Report (1944, 41 minut) Výsledky a úspěchy AAF za období roku 1943.

VOLUME VI:

Fight for the Sky (1945, 20 minut) Generál Jimmy Doolitle sumarizuje nasazení bombardérů a stíhaček v případě eskortních misí nad Německem. V té době bylo sestřeleno mnoho amerických stíhaček včetně bombardérů a díky fotomontážím se můžete dozvědět více informací o tomto období i o padlých pilotech.

Thunderbolt Command Film Report  (1943, 33 minut) Posádka letounu P-47 Thunderbolt se připravuje na útoky pozemních cílů v Německu - zejména na industrální zóny. Záznam přináší autentické záběry ze vzletů a letů ve formaci.

WWII Air War je vhodným dokumentem pro sběratele tématiky působení vzdušných sil U.S. za období 2. světové války. Kromě zajímavých záběrů a doposud nepublikovaných materiálů je možné tuto kolekci považovat také za vzdělávací program v dokonalém souhrnu mezníků a hlavních událostí.