Randolph Aviator 55 mm BRIGHT CHROME

 
  • 1 z 2
 

Randolph Engineering je americká značka, kterou si oblíbili především profesionální letci. Špičkový design a použití materiálů zaručuje nejvyšší možnou kvalitu pro denní nošení. I když je Randolph Aviator značka především pro piloty, tyto sluneční brýle doporučujeme každému, nejen pilotům. Jsou vhodné pro každodenní nošení, po celý rok a jejich vlastností oceníte i v případě letů za pološera a jsou nejvhodnější volbou pro piloty, kteří mají problémy s přistáváním proti zapadajícímu slunci. V tomto smyslu Randolph Aviator odvádí nejlepší možnou práci. Výrobek je vyroben v U.S. a je na něj poskytována záruka na dobu 24 měsíců od data zakoupení. Dodáváme ve velikostech 52, 55, 58 mm (velikost i charakteristiku skel je možné změnit na vyžádání).

Cena 4 867,77 Kč bez DPH
5 890 Kč    
Kód produktu 1357
Kategorie Aviator
 

Pro náročné letce a zároveň běžné uživatele adrenalinových sportů představujeme brýle Randolph Aviator, které byly první volbou pro vzdušné letecké síly na celém světe, např. ozbrojených sil U.S. Kvalita materiálu a přesnost při výrobě je doménou této značky, což nasvědčuje to, že již od roku 1982 se výrobce Randolph stal jediným dodavatelem tohoto typu slunečních brýlí také pro piloty USAF včetně U.S. NAVY (vydané americkým ministerstvem obrany všem vojenským pilotům včetně posádek letadel). Služebně povinné ve Vietnamu a Kosovu. Požadavky americké armády byly nejvyšší zejména v oblastech univerzálnosti produktu s přihlédnutím na unifikaci modelu, trvanlivost výrobku a možnost využití v každých podmínkách. Technologické předpisy armády byly jasně formulovány v dodatku (MIL. SPEC 25948). Dobře padnou každému, kdo chce zažít skvělý pocit z univerzálnosti tohoto produktu. Jsou vhodné pro veškeré aktivity, které rádi provozujete - od volného času po náročné sporty, jež vyžadují opravdu kvalitní brýle. Nejčastější využití značky Randolph Aviator směřuje logicky do oblasti letectví a to především díky preciznímu vzhledu, dokonalým tvrzeným sklům odolných proti poškrábání i prasknutí, pozlaceným obroučkám a hlavně bajonetovému ukončení plochých nástavců obrouček zajišťující komfort s využitím jakéhokoli typu náhlavní soupravy, popř. letecké přilby. Vzhledem k těmto parametrům si tuto značku piloti USAF a U.S. NAVY oblíbili už především kvůli tomu, že ochranná přilba je jejich povinnou výbavou během každého letu a ne každé sluneční brýle splňují parametry pohodlného a stabilního nošení s využitím náhlavní soupravy, popř. přilby.

Hlavním znakem značky Randolph jsou tudíž přesně dimenzované bajonetové obroučky pro špičkovou ergonomii s využitím náhlavní soupravy nebo přímo letecké helmy. Randolph Aviator jsou brýle ručně leštěné, poskytující trvalý lesk. Samočinně nastavující nosní podložka umožňuje vyvážené a velmi příjemné nošení bez ohledu na velikost nosu. Šedé, sluneční a šedo-zelené čočky jsou ideální zejména pro létání, neboť přenášejí barvy rovnoměrně a tím je zaručena viditelnost potřebných detailů i v šeru, popř. v ostrém slunečním svitu, nebo naopak během nepříjemného západu slunce, kdy VPD máte stále v dokonalé viditelnosti i bez nutného „mhouření" očí. AGX (šedá/zelená) čočka má mirně zelený odstín a je nejoblíbenějším zabarvením na trhu. Ze spektra barevným odstínů  představuje ideální propustnost křivek, které jsou identické jako citlivá křivka oka a tudíž zachovává ostrý výhled. Filtr minimalizuje propustnost 98-100% škodlivých UV paprsků.

- (MIL. SPEC 25948), předpis armády U.S.
- vyrobeno v USA
- unifikovaný design pro každý typ hlavy
- obroučky BAJONET
- pevná tvrzená skla odolná proti poškrábání
- odolné proti nárazům
- opatřené anti-korozním filtrem zajišťující trvalý lesk
- běžná doba nošení: 6-8 let od zakoupení
- navrženo pro letecké přilby
- navrženo pro použití náhlavní soupravy
- stabilní, ergonomické v každé situaci
- vhodné pro náročné sporty
- ideální pro létání
- ručně leštěné
- rovnoměrný přenos barev (absolutní pravdivost barvy)
- vhodné pro přistávání proti západu slunce
- k dispozici v různých velikostech
- odolné proti pádu
- spolehlivé a jedinečné
- varianty čoček: sluneční
- barva obrouček: BRIGHT CHROME
- barva skel: GREY (na vyžádání jakýkoli typ včetně AGX skel)

POZN:  DODÁVÁME U.S. ORIGINÁLNÍ ZNAČKU RANDOLPH AVIATOR, nikoli repliky a imitace, které se tu a tam v ČR mohou vyskytnout.

Je nám potěšením, že můžeme českým pilotům nabídnout tuto značku, kterou sami během aktivního létání používáme již od roku 2001 a tak jsme měli možnost tuto značku dostatečně vyzkoušet v reálném provozu a za všech okolností. Z mých vlastních zkušeností navíc vyplývá, že pokud vám brýle opakovaně padají z ruky (můj případ) na podlahu, beton, asfalt, pak značka Randolph Aviator je pro vás jediným možným řešením. I po pěti letech aktivního používání jsou skla stále čirá a bez poškrábání. Totéž platí o konstrukci brýlí, které dokonale pohlcují každý náraz - i z větší výšky a díky tvrzeným sklům odolným proti poškrábání i rozlomení se můžete spolehnout na to, že se vám brýle při pádu na zem nikdy nerozbijí. Vřele doporučujeme i díky vyváženému estetickému unifikovanému vzhledu. Tento typ brýlí díky promyšlenému desigenu sluší každému.

POZN: AGX skla za příplatek (1.590- CZK)