VRInsight GPS 5

 
  • 1 z 2
 

V počítači je nutné mít volný port USB (2.0) a volný port DVI nebo VGA. Připojit lze tuto GPS prakticky ke všem počítačům s OS Windows, na kterých provozujete Microsoft Flight Simulator 2004 nebo Microsoft Flight Simulator X. Zapotřebí je zdůaraznit, že CDU podporuje výhradně defaultní verzi GPS 500 simulátorů FS 2004 a FSX a nelze tuto externí jednotku používat pro sofistikované využití pokročilých aplikací GPS (např. Reality XP). Programové rozhraní tudíž spolupracuje pouze s kódem defaultní GPS simulátoru FS 2004 a FSX.

Cena 10 487,60 Kč bez DPH
12 690 Kč    
Kód produktu 1146
Kategorie Hardware
 

VRInsight nabízí externí modulové řešení GPS 5 představující samostatnou jednotku externího zobrazení defaultní GPS simulátoru FS 2004 a FSX. Samostatné "mini LCD" připojující na volný DVI/VGA port dokáže jako CDU zobrazit prakticky všechny informace, které zobrazuje klasická softwarová verze GPS. Výhoda této GPS spočívá v možnosti externího využití, kdy je možné GPS ovládat manuálně bez nutnosti používat myš a omezovat prostor na hlavní obrazovce. Navíc je možné tuto GPS okamžitě využít nejen u všech defaultních letounů FS 2004 a FSX, ale také v případě jakýchkoli komerčních add-onů letounů. Tuto volbu žádají většinou začátečníci, či uživatelé, kteří chtějí létat i dopravní typy letounů, avšak nechtějí se zabývat složitějšími - typickými postupy včetně programování FMC. Pokud tedy i u Boeingů a Airbusů chcete používat GPS pro zjednodušení simulovaného letu, toto je jedna z možností, jak tohoto scénáře docílit. GPS totiž komunikuje se simulátorem vlastním softwarovým rozhraním a je možné do všech letounů, které máte na výběr v simulátoru instalovat "plug-in" pro zobrazení defaultní GPS na externím CDU. Ke správné konektivitě je zapotřebí volný port USB (2.0), neregistrovanou verzi FSUIPC (Pete Dowson), jeden volný DVI nebo VGA port na grafické kartě.

 

- externí samostatná CDU -  GPS
- vlastní softwarové rozhraní
- podpora defaultních letounů FS
- podpora freeware i komerčních add-onů
- kompatibilní s FS 2004
- kompatibilní s FSX
- snadná instalace
- bohatá instalační dokumentace
- manuální možnost ovládání
- USB 2.0
- Windows OS kompatibilní

VRInsight GPS 5 se vyznačuje kvalitním dílenským zpracováním (kovový materiál), reálnou velikostí a hlavní význam spočívá v možnosti ovládat externí GPS manuálně a nahradit tak myš reálnějším a autentičtějším způsobem ovládání. V neposlední řadě je vhodné toto řešení pro uživatele, kteří nechtějí zobrazovat softwarovou verzi GPS v simulátoru a chtějí tak získat více prostoru na hlavní obrazovce. Přímá kompatibilita se simulátory FS 2004 a FSX podporuje možnost instalace této GPS prakticky do všech typů letounů včetně freewareových modelů a komerčních add-onů (včetně dopravních sofistikovaných letounů). V tomto směru GPS v této podobě významně usnadňuje pilotáž zejména méně zkušeným letcům, začátečníkům, zkrátka uživatelům, kteří "musí mít" GPS a nechtějí se zabývat procedurální automatizovanou pilotáží s využitím FMC.