European Instrument Pilot

 
 
Kvalifikovaný zdroj pro samostudium praktického využití IR doložky v rovině "soukromého pilota" bez ambicí aspirovat na CPL, či ATPL. IFR létání pro radost, či za účelem turistiky letounem pro vlastní potěšení, dokáže výrazně přispět celkové bezpečnosti každého jednoduchého, složitějšího i nejsložitějšího přeletu a i když je počáteční investice do IR nemalá, autor knihy se snaží obhájit jeho pozici na úrovni létání pro potěšení, což rozhodně nebývá příliš častým jevem a právě tím je tato publikace zaměřující se na IFR v Evropě vhodným typem studijního materiálu pro všechny soukromé piloty.
Cena 600 Kč bez DPH
672 Kč    
Kód produktu 1377
Kategorie Knihy
 

European Instrument Pilot je novodobá publikace týkající se problematiky IR doložky (tedy způsobilosti létání podle přístrojů - IFR). Knih na téma IFR je popsáno poměrně dost, některé se zabývají spíše teoretickou otázkou, jiné publikace se zaměřují sice na praxi, ale s přihlédnutím k ultimativnímu využití IFR systému (tedy v případě CPL a ATPL pilot). Přitom IR doložka zde není jen pro ty, kteří se chtějí stát dopravními piloty. Je zde zejména též pro soukromé piloty, kteří chtějí využívat letoun za účelem cestování bez zbytečného rizika. Kniha European Instrument Pilot tak přibližuje IFR z pohledu amatérského pilota - letce, který létá pro zábavu a za účelem příležitostného cestování letounem. Systém létání podle příštrojů je z komplexního hlediska velmi obsáhlý, nicméně zkušenosti z praxe se od teoretických úvah značně liší a to zejména při využití IR za účelem soukromých letů.

Proto, aby se IR doložka stala praktickým nástrojem pro soukromé piloty,  je zapotřebí v první řadě pochopit přípravu každého takového pilota (tedy nutný trénink k tomu, abychom mohli bezpečně létat podle přístrojů). Dalším aspektem, který nelze přehlédnout je schopnost rozlišit výbavu letounu a její specifika včetně orientace na poli soudobých IFR vybavených letounů GA. I toto téma autor podrobně rozebírá a věnuje se mu s nebývalou péčí. V neposlední řadě je IFR již od "pravěku" považován za něco "extra", něco, co je poměrně složité a tak mnoho soukromých pilotů o IR příliš neuvažuje. Zapotřebí je zdůraznit, že i v tomto směru je veřejnost mnohdy často nekvalifikovaně mystifikována.

Důležité je vzít si z IFR systému to, co pro uskutečnění daného letu potřebujeme. Tím se každé vzlétnutí stává bezpečnější a komfortu cestování nic nestojí v cestě. Přesně o tom je tato kniha. Jedná se defacto o průvodce IR doložky pro soukromé piloty. Proto, aby si čtenář udělal lepší představu o tom, jak IFR systém využít během každého přeletu, jsou k dispozici též reálné příklady, na kterých autor dokládá využití jednotlivých "vzorečků", které si musíme pro IFR let správně dosadit k tomu, abychom jej nejen zvládli, ale přesně začali bez problémů aplikovat na každý přístrojový let.

Text výkladu je současně doprovázen též bohatou obrazovou přílohou - včetně fotografií.

Počet stran: 220
vazba: měkká
Jazyková mutace: angličtina