ELITE Rudder Pedals USB

 
 • 1 z 2
 

ELITE Rudder Pedals USB představují nejkvalitnější ovladač zajišťující autentickou možnost ovládání směrového kormidla a nezávislých brzd kol hlavního podvozku. Pedály jsou vhodné zejména pro provoz letounů z oblasti všeobecného letectví a to jak jednomotorových, tak i dvoumotorových. Původní záměr využití těchto pedálů směřuje v dnešní době do IFR simulátoru ELITE XTS, ale využít je můžete i v jiných oblíbených simulátorech. 

Cena 21 892,56 Kč bez DPH
26 490 Kč    
Kód produktu 569
Kategorie Hardware
 

Švýcarská značka Elite je známa profesionálními certifikovanými systémy pro reálný výcvik pilotů. Vzhledem k velmi značnému rozsahu působení této značky na světovém trhu, se firma rozhodla rozšířit své pole působnosti a nabídnout tak řadu profesionálních leteckých ovladačů i pro využití v letecké simulaci na desktopové bázi. Pro vlastní software ELITE Pilot 8.6 - Elite XTS (současně nejaktuálnějuší dostupná verze pro domácí i komerční využití) ELITE vyrábí celou řadu kvalitních USB ovladačů z nichž právě tyto pedály patří mezi nejkvalitnější na soudobém trhu. V případě IFR simulátoru ELITE Pilot 8.6 nebo ELITE XTS stačí pouze nainstalovat příslušný ovladač zajišťující kompatibilitu s operačními systémy Windows (včetně 64-bitové verze Windows 10) a simulátor sám pak již připojený ovladač automaticky rozpozná a dokonce i nastaví dle požadovaných parametrů. 

Vzhledem k poptávce kompatibility těchto USB periferií i s ostatními simulátory, se značka ELITE dobře profiluje i v simulátorech: FS 2004 A Century of Flight, Microsoft Flight Simulator X, Microsoft Flight Simulator X Steam Edition, Prepar 3D (verze 1-5), X-Plane 10 a nově též X-Plane 11, ELITE XTS a Microsoft Flight Simulator 2020. U všech těchto simulátorů je však zapotřebí instalaci opatřit též neoficiálními pluginy výrobců třetích stran zajišťující nejen kompatibilitu, ale též rozsah využitelných možností v co možná nejširší škále využití pro výcvik na letounech GA (všeeobecného letectví). Dnes lze konstatovat, že každý USB letecký ovladač ELITE je s výše uvedenými simulátory kompatibilní, avšak instalaci je nutné opatřit "pluginy" - tedy individuálně zhotovenými ovladači zajišťující u výše uvedených simulátorů kompatibilitu se zachováním prakticky všech dostupných fcí příslušných jednotlivých periferií - včetně např. avioniky AP-4000 nebo konzol ELITE Pro Panel III s podporou DCL (Dynamic Control Loading). 

U simulátorů třídy "FS" včetně P3D je tento plugin k dispozici zdarma ke stažení. V případě simulátorů X-Plane 10 a X-Plane 11 je však zapotřebí dodatečně instalovat placený plugin výrobce Simplugins a provést několik samostatných dílčích nastavení. Podrobnosti o těchto pluginech včetně dokumentace lze stáhnout na následujícím odkazu

V případě, že se zajímáte o zpětnou kompatibilitu všech periferií ELITE a chcete pedály instalovat pro simulátory X-Plane 10 a X-Plane 11, na níže uvedeném odkazu máte k dispozici přehled všech produktů, které jsou pluginem Simplugins v simulátorech X-Plane 10 a X-Plane 11 kompatibilní  - odkaz ZDE:  Pokud jde o samstatný instalační manuál, stáhnout jej můžete přímo ZDE:

ELITE Rudder Pedals USB jsou precizní letecké pedály s nezávislými brzdami kol hlavního podvozku. Jsou celokovové, velmi rozměrné, vysoce stabilní, ergonomicky zcela dokonalé a hlavně velmi masívní. Vzhledem ke koncepci vycházející ze skutečných leteckých pedálů běžných letouunů z oblasti všeobecného letectví, se můžete spolehnout na značný odpor při vyšlápnutí pedálů - přesně takový, který můžete znát z reálného letounu... Totéž platí o diferenčních brzdách. Celokovová konstrukce zaručuje maximální odolnost a samozřejmě dlouhou životnost. Jedná se o plně digitální zařízení podporující architekturu USB.

V případě, že máte operační systém Windows aktuální, máte nainstalovány všechny potřebné knihovny, korektně nastavené napájení na USB portech, instalace v simulátorech třídy "FS" netrvá déle, než-li 5 minut čistého času včetně kalibrace přímo v menu simulátoru a to díky propojení speciálních ovladačů ELITE s modulem FSUIPC Petera Dowsona. Výhoda však je, že modul FSUIPC je součástí instalačních driverů a není nutné vlastnit registrovanou verzi FSUIPC. Samotné nastavení pedálů, možnost volby citlivosti, rozsahu potenciometrů, ale také např. nulových zón, netrvá déle než-li pár minut a tyto prvky lze optimalizovat přímo v menu simulátoru, které se rozšíří o položku ELITE - pak již stačí pouze kliknout na CONFIG a zobrazí se dialog ve kterém můžete pedály nastavit. Nastavení pedálů v kalibračním okně zůstává platné i po vypnutí FS a přechodu do Windows - toto však platí v případě simulátorů FS a P3D. 


Pokud žádáte precizní provedení, nebojíte se investovat, chcete maximální kvalitu a létáte např. ochodního pilota, popř. se zabýváte pilotáží IFR na desktopové simulaci, produkty řady ELITE vás nemohou zklamat a tyto pedály nejsou vyjímkou. Produkt jsme testovali 20 hodin čistého času a vyzkoušeli jsme si jeho možnosti jak v prostředí FS 2004, tak také v aktuální verzi simulátoru FSX a dnes i v případě simulátoru X-Plane 11 nebo P3DV4. Pedály jsou tak přesné, že máte opravdu pocit z toho, že ovládáte pedály v reálném letounu. Za každých okolností je snadné udržet letoun v koordinovaném letu, v ostré zatáčce, popř. zvládnout přistání se silným bočním větrem.

 • realistické letecké  pedály
 • odvozené z letounů všeobecného letectví
 • celokovové masívní provedení
 • vysoká ergonometrie výrobku
 • značný odpor nožnice
 • citelný odpor nezávislých brz kol hlavního podvozku
 • "prakticky nezničitelné" - vlastní používáme již 10+ let
 • vysoká přesnost a citlivost potenciometrů
 • automatická podpora v simulátorech ELITE Pilot v8.6 - XTS
 • kompatibilní též s operačním systémem Windows 10 (včetně 64-bitové instalace)
 • produkt dodáváme výhradně na objednávku oproti platbě předem na náš účet

 

Kompatibilita:

 • Microsoft Flight Simulator 2004 A Century of Flight
 • Microsoft Flight Simulator X (obě edice)
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Prepar 3D v1-4
 • X-Plane 10
 • X-Plane 11
 • ELITE Pilot v8.6
 • ELITE Pilot XTS
 • ELITE Pilot PRO
 • Microsoft Flight Simulator 2020 (plná kompatibilita)

 

Minimální hardwarové požadavky: běžný osobní počítač PC Windows kompatibilní umožňující spuštění výše uvedeného simulátoru/ů, alespoň jeden volný slot USB v počítači (doporučujeme USB HUB s aktivním napájením), operační systém Windows: Windows 7, Vista, 8, 10 (včetně 64-bitové instalace).